Premiéra Monuments – Abandoned places – Poprad

 

 v čase od 19:00 do 22:00

Popradské Kino Máj znovu ožíva a to rovno unikátnym dokumentom spájajúcim objavovanie opustených miest, cestovanie a skateboarding.

Monuments 2 – Abandoned places je oficiálny názov v poradí už druhého dokumentu zo série Monuments. Projekt mladého slovenského fotografa Petra Mercella sa tentokrát natáčal 2 roky a predstavuje viac než 13 unikátnych monumentov a opustených miest. Projekt Monuments vznikol v roku 2015, keď sa Peter rozhodol naložiť do auta 3 mladých skateboardistov a vyrazil s nimi na netradičnú tour. Chcel spojiť skateboarding s cestovaním a spolu s posádkou skúsiť jazdiť na zabudnutých komunistických pamätníkoch. To sa mu podarilo na výbornú a tak vznikol dvadsaťminútový dokument, ktorý prináša šport tam, kde by ste ho nehľadali. (Tento dokument si pozrieme na diskusii po premiére – skatemonuments.eu)

Prvý diel dokumentu Monuments predstavil 4 monumenty, medzi nimi aj najbizarnejšiu budovu sveta Buzludzha v Bulharsku. Druhý diel dokumentu prináša omnoho viac monumentov, doplnených o staré opustené miesta, ktoré
práve vďaka skateboardingu ožili aspoň na chvíľku. Piati slovenskí skejťáci tak skúšali jazdiť napríklad na známej
Transfagarasanskej magistrále či v starom rumunskom kasíne v Constante, kde bolo na vstup potrebné získať
povolenie od mesta. Viac už však nájdete priamo na premiére, ktorá sa bude okrem Popradu konať už len v Bratislave a Prahe, tak ju nepremeškajte 🙂

ZAČIATOK premietania je 19:30 a odohráva sa vo veľkej sále Kina Máj na Scherfellovej 15 v Poprade. Po Filme sa presunieme do nového popradského kreatívneho centra ArtHouse Poprad, kde prebehne diskusia s tvorcami.

VSTUPENKY – svoju účasť prosím potvrďte formou mailu na arthaworks@gmail.com, čím skôr napíšete, tým lepšie miesta budete mať. Vstupné sa platí na mieste vo forme dobrovoľného príspevku na činnosť ArtHouse Poprad, teda nezávislého priestoru vedeného mladými ľuďmi, ktorí organizujú aj túto udalosť.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

You may also like...